Ασθενής σεισμική δόνηση μεγέθους 3,8 της κλίμακας Ρίχτερ πραγματοποιήθηκε λίγο μετά τις 8 το βράδυ στη θαλάσσια περιοχή μεταξύ της Κρήτης και Κυθήρων.

Το επίκεντρο του σεισμού εντοπίστηκε στα 40χλμ. βορειοδυτικά των Χανίων, ενώ το εστιακό του βάθος ορίζεται στα 14χλμ..

"Ντροπή σου!" - Το ξέσπασμα της γυναίκας του παιδεραστή

Συγκλονιστικές στιγμές στη μία και μοναδική συνάντηση του ζευγαριού στα κρατητήρια του Ρεθύμνου, μετά την αποκάλυψη της αρρωστημένης δράσης του Νίκου Σαρειγάκη..

Η γυναίκα μετά από μια ολόκληρη ζωή στην Κρήτη, αναγκάστηκε να εγκαταλείψει το σπίτι της και να φύγει μακριά με τα δύο της παιδιά, προκειμένου να τα προστατεύσει.

ΒΙΝΤΕΟ: Εργοτέλης-Δόξα Δράμας 2-1

Την πέμπτη της ήττα στο πρωτάθλημα σε έξι αγώνες γνώρισε η Δόξα Δράμας από τον Εργοτέλη με 2-1 στο Παγκρήτιο.

Για τους νικητές Κρητικού μεγάλος πρωταγωνιστής ήταν ο Μιχάλης Φραγκουλάκης. Ο 28χρονος μέσος άνοιξε το σκορ για την ομάδα του στο 5ο μόλις λεπτό με όμορφο φάουλ και στο 67' δημιούργησε το γκολ, που πέτυχε ο Νίκος Κατσικοκέρης με κεφαλιά στο 67', χάρη στο οποίο το συγκρότημα του Νίκου Καραγεωργίου πήρε εκ νέου το προβάδισμα και τη νίκη.

ΒΙΝΤΕΟ ΚΑΙ ΡΕΠΟΡΤΑΖ ΕΔΩ

BINTEO: Παναιτωλικός- ΟΦΗ 1-0

Μετά από τρεις διαδοχικές ήττες (ΠΑΟΚ, ΑΕΚ και Ολυμπιακό), ο Παναιτωλικός επέστρεψε στις επιτυχίες.

Με τέρμα του Εντζεγκουέλε στο ξεκίνημα του β' ημιχρόνου η ομάδα του Αγρινίου νίκησε 1-0 τον ΟΦΗ.

Μοιραίος παίκτης για τους φιλοξενούμενους ήταν ο Βαγγέλης Μάντζιος.